Назва товару

Збагачувач кормовий (після спиртова барда стандарту DDGS)

Виробник

Україна

%введення

раціон

Ціна

договірна

Барда суха післяспиртова — це продукт переробки відходу спиртового виробництва, що є високо цінним білковим і вітаміновмісними кормом для сільськогосподарських тварин і птиці. Виділюване в процесі зневоднення нерозчинна речовина — це і є той самий сухий корм. На замовлення тваринницьких господарств і комбікормових заводів він може випускатися у вигляді порошку або у вигляді гранул, які (на відміну від «сирої» барди) не закисає і не псується, може зберігатися тривалий час без втрати своїх якостей.Корм містить значну кількість сирого протеїну — до 32%, який по ефективності використання та кормової цінності рівноцінний протеїну з соняшникової макухи. Також в сухій барді містяться такі відомі вітаміни як В1, В2, В3, В4, В5, В6, В12; Н (біотин істинний), Вс (фолієва кислота), пара-амінобензойна кислота і каратиноїди, а також близько 17 амінокислот, сумарний вміст яких в перерахунку на абсолютно суху речовину досягає 35,54% (такі відомі амінокислоти як лізин, глутамінова кислота, гліцин , валін, лейцин, ізолейцин, пролін та ін). Крім того, в сухій барді містяться такі мікроелементи як залізо, цинк, марганець, мідь.Суха барда може використовуватися в годівлі сільськогосподарських тварин, птиці як окремий кормопродукт так і в якості білково-вітамінної добавки для виробництва комбікормів і підвищення поживності раціонів сільськогосподарських тварин.
В інституті тваринництва проводилися експерименти по зоотехнічної оцінці сухої барди післяспиртової в раціонах:
— Курей-несучок яєчних кросів і курчат бройлерів, в результаті яких було встановлено, що знижуються втрати поголів’я птиці (збереження 96-97%), збільшується несучість на 33,35% і поліпшуються показники якості яєць.— Великої рогатої худоби, при відгодівлі молодняку ​​великої рогатої худоби заміна 28-30% зернової частини раціону сухою бардою збільшує середньодобові прирости з 833-830г до 985-1025г при зниженні витрат кормів на одиницю продукції. При введенні сухої барди за раціони високоудійних корів збільшується удій молока.

-свиней — використання післяспиртової сухої барди у складі комбікормів в кількості 10-20% призводить до збільшення середньодобового приросту маси молодняку ​​з 665г до 729г.

Таким чином, використання барди сухої- вторинного продукту спиртової галузі дуже вигідно у тваринництві, тому веде до збільшення виробництво м’яса, молока, яєць, поліпшенню якості продукції. З економічної точки зору використання сухої барди має високу рентабельність. Так як суха барда- продукт переробки відходів виробництва, то коштує вона дешевше фуражного зерна, а вміст білка, вітамінів, амінокислот і мікроелементів у ній досить високе, що в цілому знижує витрати на корм і відповідно зменшує собівартість продукції.

Із загальної поживністю 1 кг кормових добавок на основі сухої барди містить 1,03 -1,16 кормової одиниці і особливо багато перетравного (істинного) білка: 380 — 480 грам. Проведені дослідження і багаторічна практика показали високу ефективність використання кормових добавок. Особливу цінність вони представляють для племінних свиноматок: поліпшується їх загальний стан, підвищується молочність, знижується смертність поросят. Сухі добавки в основному використовуються в комбікормової промисловості. У рецептурі комбікормів для різних видів сільськогосподарських тварин кормові добавки становлять 3-5%, а в білкових концентратах для свиней — 15-20%!

Рекомендовані норми добавки сухого корму на голову на добу:

ВРХ (бики, корови) 500 г / добу

підсвинки на відгодівлі 150 г / добу

молодняк ВРХ 300 г / добу

підсвинки племінні 200 г / добу

телята 200 г / добу

свиноматки 250 г / добу

коні 500 г / добу

птиці дорослі 5 г / добу

лошата 300 г / добу

курчата 2 г / добу.
Іншими словами, середня норма використання добавок становить 1 г на добу на 1 кг живої маси тварини.